ads-logo.png
اخبار صنعت بیمه ، بانک و اقتصاد
bime-havades-khanevade-bime-mihan.png
پذیرش بدون کنکور در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
ارسال در: 1388/02/19-09:33
عبدالله جاسبی در خصوص تسهیلات این دانشگاه برای فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهها گفت: 10 درصد فارغ التحصیلان ممتاز دوره کارشناسی بر اساس ضوابط خاصی می توانند بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرفته شوند.
 

عبدالله جاسبی در خصوص تسهیلات این دانشگاه برای فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهها گفت: 10 درصد فارغ التحصیلان ممتاز دوره کارشناسی بر اساس ضوابط خاصی می توانند بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرفته شوند.

دکتر عبدالله جاسبی صبح جمعه در حاشیه بازدید از روند آزمون کارشناسی ارشد در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در پاسخ به مهر در خصوص تسهیلات برای فارغ التحصیلان ممتاز یادآور شد: بر اساس ضوابط خاصی که طبق بخشنامه به دانشگاههای آزاد و دولتی ابلاغ شده در حال حاضر 10 درصد ظرفیت هر رشته به پذیرش افراد ممتاز دوره کارشناسی اختصاص دارد.

وی در خصوص امتیازات اعطایی به این افراد یادآور شد: تنها پذیرش بدون آزمون امتیاز خواهد بود و از نظر پرداخت شهریه با سایر دانشجویان تفاوتی ندارند.

جاسبی خاطرنشان کرد: افرادی که در رشته خود در آزمون کارشناسی ارشد بالاترین نمره را کسب کنند نیز امتیازاتی دریافت می کنند که این امتیازات بر اساس بخشنامه اعطا می شود.

وی در پاسخ به سئوال دیگر مهر در خصوص اثرات افزایش ناگهانی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد بر روند اشتغال به کار این دشته از افراد در جامعه گفت: ما در حال حاضر با سیل مهاجرت برای تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی مواجه ایم و ممکن است بعدها چنین اثری را نیز در روند اشتغال به کار داشته باشیم اما در مرحله اول با بحران خروج از کشور برای تحصیلات تکمیلی روبرو هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به خبرنگار دیگری در زمینه برنامه دانشگاه آزاد برای مقابله با بحران تقاضا جهت تحصیلات تکمیلی گفت: برنامه دانشگاه آزاد این است که در واحدهای جامع و مراکز استان دوره های کاردانی حذف، توسعه دوره های کارشناسی متوقف و تمام ظرفیت این گروه به کارشناسی ارشد و دکتری اختصاص یابد.

وی در خصوص شهریه دانشگاه آزاد و افزایش آن خاطرنشان کرد: تصمیمی نهایی برای تعیین شهریه در مهرماه اخذ می شود.

منبع :دانش نیوز
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:


امیر حسین
architform
rathgraphic.co درباره ما
جستجو
پیوندها
عضویت
ورود
دیکشنری آنلاین
RSS
novinweb.com
mihania.ir
parswoman.com
آب و هوا
Copyright asriran.info © 2010 . All Rights Reserved
وب سایت خبری آموزشی عصر ایران به هیچ گروه ، حزب و دسته ای وابسته نیست.